Kategoriler
Burçlar

Yay Burcunun Özellikleri

Yay Burcu 23 Kasım – 21 Aralık

Yay Burcunun Olumlu Yönü

* Serbest olmayı sever.
* Özgürlüğüne çok düşkündür
* Entellektüel karaktere sahiptir, her şeyi bilmek, öğrenmek isterler.

Yay Burcunun Olumsuz Yönü

* Duygusuz – katı yürekli
* Maceraya eğilimlidir. Bu özellikleri bazı zamanlar onların sıkıntıya girmelerine sebep olur.
* Geleceği öğrenmeye pek meraklıdırlar.

Yay Burcunun Yaşam Tarzı

Serbest ve özgür olma Yay burcunun ana karakteristiğidir. Macera peşinde koşma ve yeni heyecanlar arama Yay için vazgeçilmez bir tutkudur. Yay burcu filozof ve kaşiflerin burcudur, yol nereye kadar gider oraya kadar giderler ve manevi yönden kendilerini tanımak için elinden gelen her şeyi yaparlar. Rahatlık Yay burcu için en önemli olduğu için Yay insanı yapacağı seçimlerinde ne kadar özgür ve rahat olduğuna bakar yani Yay insanı rahatım bozulmasın diye bazen çok iyi teklifi reddeder. Aslında rahat ve özgür olma onların karakterine uyan doğru bir seçimdir.

Yay Burcunun Arkadaşlığı Nasıl Olur ?

Yay burcunun harika bir kalbi vardır ve arkadaşlığa çok önem verir, sıcak ve cana yakındır, ve arkadaşını canı gönülden her alanda destekler, bizimde Yay burcundan aile dostumuz olduğu için bunları rahatlıkla söyleyebilirim, Yay burcu arkadaşına cesaret verir. Arkadaşının mutlu olması onun için çok ama çok önemlidir. Size yaptığı iyiliklerden bir karşılık beklemez – tüm iyilik ve yardımı insanlık namına yapar. İnsanların planlarına hiç karışmaz-asla çıkarcı ve kıskanç olmazlar – insanların da kendisini onun onlara davrandığı gibi davranmalarını ister. Başkasınında ona aynı şekilde davranmasını ister. Hayatı dolu dolu yaşamak onun prensibidir ve bu prensipte tüm arkadaşları tarafından kabul görür.

Yay insani espri anlayışı yüksek ve hoşsohbettir – güzel mizacı vardır – bazen onların espri anlayışı tamamen hayatın gerçeklerini yansıtır, yani hayatın gerçeklerini kullanarak espri yaparlar, hayatın doğru ve gerçek yanlarından bahsediyoruz. Yay burcu zihninde ne varsa onu söyler, yani size dolambaçlı yoldan yaklaşmaz, yüzünüze direk söyler, düşündüğünü aynen dile getirir, böylelikle onu çok iyi tanırsınız, Yay insanı kelime oyunlarını sevmez, argo kullanmaz, söyledikleri çok açık, net ve yüzünüze direk söyler, arkanızdan konuşmaz, yüz yüze açık ve net sohbetlerden hoşlanır, onun için gerçekler önemlidir ve yüzüne söylediğiniz hiçbir gerçek onu üzmez ve sizi de aynı karakterde olmanızı ister.

Gerçekler acıdır sözünde olduğu gibi Yay her zaman acı gerçeği söyler ama insanlar onu sever ve güvenir çünkü o gerçeği söyler, gerçekçidir. Yay burcu hiçbir şeyi saklamaz, Yay burcu sevilen insanlardır.


Yay burcuyla anlaşamayan insan tipine gelirsek bunlar günlük hayatını saati saatine planlamış, çok organize olmuş kişilerdir, çünkü Yay toplantı veya randevuya her zaman geç kalır, bunun nedeni Yay insanı çok aktif ileriyi düşünerek yaşadığı için o anki zamanı unutur. Bundan dolayı Yayı anlayışla karşılayın çünkü o bunu bilmeden yapar yani yaradılışı böyledir, eğer hayatınızda bir Yay arkadaşınız varsa ve onu olduğu gibi kabul ederseniz onun size vereceği ışık güneş ışığından daha parlaktır.

Yay İnsanı İş Hayatı Nasıl Olur ?

Yay doğuştan misafirperver ve hoşsohbettir. Sahip olduğu hayat tecrübesi ve tarzı onların hayat felsefelerinin çok ileri olduğunu gösterir. Onlardan mükemmel hikayeci, komedyen, yazar, filozof ve aktör olur, Yayın özel hayatı kısıtlanmaz ise o her alanda başarılı olur. Daha iyi yaşanabilir bir dünya yaratmaya çalışırlar bununla birlikte günlük hayatın ince detaylarına inmek onlar için çok sıkıcıdır ve başkalarının bunları yapmasını tercih ederler.

İş yaşamları parlaktır ama asıl uzmanlığı büyük projelerde kendini gösterir. Yay insanı büyük iş projelerini veya ihaleleri uzmanlığı sayesinde başarıya ulaştırır, siz isteyin o başarsın, başaramayacağı bir şey yoktur. Ekonomik krizi atlatmak Yay insanı için peynir ekmektir. Yay stres altında da çok iyi çalışır.

Yay İnsanının Duygusal Yönü

Yayların suratı asılmaz fakat canı sıkılınca yanına biraz yaklaşılmaz olur, biraz asabi olur. Yay insanı durum ne kadar iyi ya da kötü olsun sürekli pozitif düşünen insandır. O anki durumu ne olursa olsun daima iyi günlerin yakında olduğunu bilir.

Yay İnsanının Derin Düşünce Dünyası

Yay insanı duygusal yönden problemi olmayan gayet dengeli insandır, dünyayı keşfetmek ve duygu ve hislere kafa takmayıp üzülmemeye gayret eder yani hayatı yaşamaya çalışır. Yay hayat felsefesini tasvip etmeyen insanları kafaya takmaz, Yay bu dünyaya üzülmeye değil yaşamaya ve keşfetmeye, öğrenmeye gelmiştir. Yay kimi uzun projeleri bitirmekte zorlanır çünkü onlar bir projeyi bitirip diğerine başlamak isterler.


Bu onların tembel olduğunu göstermez çünkü Yay insanı hayatta tembel değildir, sadece can sıkıntısından dolayı motivasyonu bozulmuştur. Can sıkıntısı onun için korku yaratır, onun için canı sıkılınca hemen kendine başka bir uğraşı bulup kendini o işe verir. Yay insanı aşırı derecede alıngan olmamakla birlikte bencil veya kaba bir hareket onu incitir. Kendisini inciten olayı kafasına takmaz çünkü enerjisini boşa harcamak istemez.

Yay Burcunu Kısaca Tanıyalım.

Yay insanı talihlidir, sürekli pozitif düşünmesi onu bir varlık içinde yaşatır-geçim derdi yaşadığı görülmemiştir. Bazen dara düşmüşse de ertesi gün yine varlık içinde yaşar ve talih kuşu ona konmaya devam eder. Yay insanı kuş gibi canlı ve geniş bir kişiliğe sahiptir onu bir kafese koyamazsınız her zaman meraklıdır ve sürekli geleceğe bakar, asla maziyle uğraşmaz, Yay duygularının kölesi olmaz olursa çağ atlayamacağını bilir, his dünyası hakkında size açılmaz ve sürekli ileriye dönük yaşamak ister. Bazen hayatta yapılmaması gereken şeyleri hiç düşünmeden yaparlar, örneğin yarın bir sınavı vardır ve sınava çalışması yerine bir arkadaşıyla bu gece diskoya gidip eğlenir ?

Yay Kadınıyla Çıkmak Nasıl Bir Duygudur?
Yay da sürekli bir enerji olur, çok enerjik ve yaratıcı erkekler için Yay kadını idealdir-Yay kadını kalender erkeği sever, değişikliği sever, onu son anda hiç planlamadığınız bir yere götürün o anı ömür boyu unutmaz. Onu sizinle tutmak istiyorsanız onu mutlu etmelisiniz yoksa oda durup problemi çözmek yerine arkasına bakmadan çeker gider.

Onun iyi bir arkadaşı olun zaten aşka pek inanmaz onunla kader birliği yaparsanız zaten aranızdaki aşkta kendini gösterir. Onu sıkmayın rahat bırakın, önceleri onunla flört edin ve acele etmeyin, onunla dürüst, gerçekçi ve pozitif olun ve onu kafaya almayın. YAY kadınını hayatına alan erkek hem muhteşem bir beraberliği olur hemde macera sever bir arkadaşa sahiptir.

Yay Erkeğiyle Çıkmak Nasıldır ?
Bu erkek biraz zor zaptedilir, siz onu tavlamaya çalışırken oda başka bir kadını tavlıyor olabilir. Sizden hoşlanıyorum derse bunda samimidir ama aynı şeyi başka kadınada söyler ve aynı samimiyeti gösterir. ŞOVMEN veya romantik değildir, arkasında koşulmaktan hoşlanan kadınları tavlamakla ilgilenir buda onun için fazlaca bir kumar olmaz. Onu elde etmek istiyorsanız aşk hakkında mütevazi olun ve onunla gelecekte ne kadar güzel bir aşk yaşayacağınız gibi sohbetlerden uzak durun. Yay erkeği aşkta bir kadına bağlanmak istemez, bu erkek macera seven ve korkusuz kadınlar için idealdir

Yay Burcu Nasıl Etkilenir ?
Onunla konuşun, ona kendi hakkında soru sorun, karşılıklı hikayelerinizi paylaşın, onu güldürün ama onun hayatının her dakikasını sormayın, ona duygusal yaklaşmayın ve o sizi zamanla sevecektir, rahat davranın onu pikniğe davet edin veya tekne turuna davet edin – aktiviteden çok hoşlanır, tavlanması en kolay burç diyebiliriz ama garantisi yoktur, geçirdiğiniz vakitten zevk alın ve bir süre sonra yolunuza devam edin, zaten hayatta her şey zevk alınmak için değil midir ?

Yay Kişilerinin Hassas Noktası Neresi ?
Kalçaları hassastır, orasını okşayın veya hafifçe kemirin, kalçayı okşamak onu oldukça ateşlendirir. YAY insanı tabiatta seksten en çok hoşlanan burçtur. Burçlar aleminde bir gecelik ilişkilerle en çok ilgilenen burç yine Yaydır çünkü sorumluğu yoktur ertesi gün kalkar ve yeni birini aramaya başlar. Yay insanı için hangi tipten sevgili olursa olsun fark etmez.

“Yay Burcunun Özellikleri” için bir yanıt

Merhaba, üniversite öğrencisiyim, yay burcuyum, sınav çıkışı eve geldim biraz uyuyum dedim ama kötü bir rüya gördüm. Rüyada benim elimde ok ve yay var bizim kendi tarlamizda geçiyor olay neyse daha ben neredeyim demen eli mızraklar vücudu insan ama göz kulak burun yok değişik bişe var tarlada bunları izliyorum birini arıyorlar daha sonra tarlanın başına kafamı cevirdigim de aynı renkte yeşil yarı insan yarı at bı varlık saklandigim yerden onu izliyordum birden göz göze geldik ben kaçmaya başladım sonra mızraklı adamlar etrafimi sardı kaçarken düştüm etrafimi sardılar yere kapaklandim bı kılıcıyla bana dokundu kalk der gibi kalktım birden kılıçlı adama tekme atıp kaçtım ve uyandım
Gerçekten çok etkilendim lütfen yorumlarinizi bekliyorum iyi günler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir